Coraz mniej olśnień

Polsko-bułgarska autorka

Ałbena Grabowska to polska autorka, która ma bułgarskie korzenie. To właśnie im zawdzięcza swoje piękne i oryginalne imię. Autorka zwraca na siebie uwagę nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim imieniem, które oznacza kwitnącą jabłoń. W pierwszej kolejności Grabowska jest lekarką, która na co dzień przyjmuje pacjentów w swoim gabinecie w Brwinowie. Tak, właśnie w tym Brwinowie, gdzie rozgrywa się akcja powieści kilku jej książek. Jak więc widać Brwinowo jest Grabowskiej doskonale znane. Oprócz tego, ze jest ona pacjentką, która cieszy się wśród pacjentów dużą popularnością, to jest ona również autorką, która zaprasza do czytania Coraz mniej olśnień ze strony www.taniaksiazka.pl oraz trylogii “Stulecie Winnych”.

“Coraz mniej olśnień”

Porter współczesnych kobiet, które muszą sobie radzić z przeciwnościami losu. Wszystkie trzy muszą odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań, dzięki czemu uda im się podjąć decyzję odnośnie tego, jaką ścieżką życiową powinny podążyć. Mamy tutaj pokazaną relację matka-córka. Przy czym nie jest to wzór takich relacji. Chociaż czy w obecnych czasach ktoś może pochwalić się wzorową relacją ze swoimi dziećmi? Czy wszystkie dzieci mogą pochwalić się tym, że zawsze dobrze myślą o swoich rodzicielkach? Tak, obydwie strony są tu winne i nie ma co tu usprawiedliwiać kogokolwiek. Jest tu matka, która nie odnajduje się w tej roli. Z kolei jest tu też kobieta, która bardzo chciałby matką zostać, ale los chce inaczej. Nie można zapominać również o córkach, które wiedzą, że za niektóre powodzenia w życiu odpowiedzialna jest ich matka. Finał tej powieści jest niezwykle zaskakujący.

“Ci, którzy przeżyli”

Pierwszy tom “Stulecia Winnych”, który zaskakuje jak żadna inna powieść. Jeżeli ktoś jeszcze nie czytał tej książki, to powinien wiedzieć, że jest to naprawę imponująca opowieść o rodzinie, której losy możemy śledzić na przestrzeni wielu lat. Począwszy od czasów I wojny światowej aż do późnych lat 80. Wszystko rozpoczyna się w czerwcu 1914 roku, kiedy to na świat przychodzą bliźniaczki – Anna i Maria Winne. Matka dziewczynek umiera przy porodzie. Stanisław Winny jest tym faktem załamany, ale na szczęście wie, że jego rodzina – bracia i rodzice – nie zostawią go w potrzebie. Cała rodzina nie tylko będzie musiała poradzić sobie z wychowaniem małych dzieci, ale również ze zbliżającą się I wojną światową, która wszędzie bezie zbierała krwawe żniwo. Również w Brwinowie, gdzie na co dzień mieszka rodzina. Książka jest warta uwagi czytelników.